Březen 2008

Avril Lavigne Girlfriend-videa

2. března 2008 v 10:32 **avril lavigne**
Avril Lavigne Girlfriend Sims 2videa

2. března 2008 v 10:12 chirurgovépostavy3

1. března 2008 v 17:45 ulice
Bedřich Liška
Liška Bedřich
Datum narození: 16.5.1969 Věk: 38 Znamení: Býk Rodinný stav: ženatý Zaměstnání: živnostník; Ferda Mravenec, práce všeho druhu :-)
Prověrka tolerance a lidskosti…
Lidé v Ulici vidí Bedřicha Lišku jako solidního a čestného člověka, s nímž si život ošklivě pohrál.
Začátkem letošního léta Bedřich spojil po mnoha útrapách svůj život se ženou, která ho podržela v mnoha těžkých chvílích jeho života - s Ančou Málkovou. Současně se tak o krok přiblížil své touze. S Ančou se totiž rozhodli, že si zažádají o osvojení malého Františka Hrubého, syna jeho bývalé lásky Zuzany, které úřady nařídily protidrogové léčení. František se díky Zuzanině umístění v léčebně a její nenávisti vůči Bedřichovi, který ji v jejích očích ošklivě zradil a ponížil, ocitl ze dne na den v dětském domově bez možnosti kontaktu s Bedřichem, starým panem Liškou či Ančou.
Na cestě k cíli - vysněné Františkově adopci - však na ně ještě čekají velice překvapivé zkoušky...

Dalibor Liška

Liška Dalibor
Datum narození: 19.1.1940 Věk: 68 Znamení: Kozoroh Rodinný stav: rozvedený Zaměstnání: důchodce přivydělávající si jako noční hlídač
Chorobně zásadový člověk, který podle sebe hodnotí i jiné.
Otec Bedřicha Lišky je v jádru velmi citlivý, ale své city nerad dává najevo. Život mu přichystal několik velkých rozčarování i nejedno příkaří, a tak není divu, že si krédo udělal ze své největší životní křivdy. Zklamal se i v Bedřichovi, jehož se snažil vychovat v duchu svých zásad. Po jeho uvěznění a odsouzení za zabití jiného člověka, byť nešťastnou náhdou, ho úplně zavrhl. Dlouho mu nemohl odpustit a po jeho propuštění si k němu jen těžce vyšlapával cestičku. Vztahy mezi otcem a synem se urovnaly až ve chvíli, kdy si Bedřich přivedl domů Zuzanu a jejího syna Františka. Pod chlapcovým vlivem se starý Liška začal postupně měnit v chápavého a přívětivého dědečka, který konečně našel nový smysl života…

Anna Lišková / Anča

Lišková Anna

postavy2

1. března 2008 v 17:29 ulice

Jaroslav Hejl

Hejl Jaroslav
Datum narození: 29.1.1978 Věk: 30 Znamení: Vodnář Rodinný stav: svobodný Zaměstnání: vedoucí projektu a obchodní manažer v Království hraček
Potíže s láskou…
Velkým zlomem v životě Jardy Hejla bylo jeho povýšení ve firmě Království hraček. Letos na jaře se totiž stal vedoucím nového úspěšného projektu, který sám navrhl a zrealizoval.
V téže době se také šťastně zamiloval do Majdy Jandové, nové servírky v uliční hospodě U Jindřicha. Slibně se rozvíjející vztah nepřekazila ani Jardova matka, profesorka Miriam Hejlová, pro niž byla synova známost doslova šokem. Dokonce jej nijak zvlášť nepoznamenala ani Majdina malá dcerka Kačenka. Spíš naopak. Jarda se své "otcovské" role ujal s velkou chutí.
Nyní ho jen trochu trápí Majdina žárlivost a její neustálé obavy z budoucnosti. Budou nakonec oprávněné?

Miriam Hejlová

Hejlová Miriam
Datum narození: 19.9.1948 Věk: 59 Znamení: Panna Rodinný stav: vdaná Zaměstnání: středoškolská profesorka
Prověří své hodnoty…
Ještě nedávno to byla poněkud upjatá, staromilská středoškolská profesorka a zástupkyně ředitele na gymnáziu. Přesto Miriam Hejlové nikdy nechyběl smysl pro suchý humor.
Loňský rok a první polovina toho letošního se jí docela vydařily. Díky přátelství s vášnivým rybářem Vlastimilem Peškem se dokázala vyrovnat s tím, že její syn Jaroslav má také svůj osobní život.
Společné chvíle strávené s Peškem na rybách oba sblížily, avšak Miriam si dlouho nechtěla připustit, že by mezi nimi bylo něco více než jen přátelství. Proto ji velmi zaskočila Vlastimilova nabídka k sňatku, na niž reagovala jen velmi rozpačitě. Zhrzený Pešek poté odmítal jakékoliv její pokusy o navázání kontaktu, ale po čase se ledy opět prolomily. Vlastimil a Miriam si k sobě zase začali hledat nové cestičky...
V tomto roce čekají Miriam velké změny ve škole. Díky nim bude muset spolknout nejednu hořkou pilulku, než zjistí, co je pro ni opravdu důležité a nad čím může mávnout rukou...

Zuzana Hrubá

Hrubá Zuzana

postavy1

1. března 2008 v 17:14 ulice

Dagmar Bendová / Digi

Bendová Dagmar
Datum narození: 12.4.1982 Věk: 25 Znamení: Beran Rodinný stav: rozvedená Zaměstnání: kadeřnice
Bezprostřední, přirozená holka, která nemá ve zvyku si s něčím zbytečně lámat hlavu.
Kadeřnice Digi občas připomíná divokou kočku. Stejně jako ona škrábe, ale když si ji někdo ochočí, je až dojemně věrná a snaží se zavděčit. Její charakter výrazně zformovalo dětství strávené v dětském domově. Nečeká, že se s ní život bude mazlit nebo že něco dostane zadarmo. V kadeřnictví v ulici je nejšikovnější a nejnápaditější. Nebrání se žádné akci ani zábavě. S kluky umí pěkně zacvičit, ale k tělu si je většinou nepustí. Přesto i ona se občas zamiluje...

Simona Bláhová

Bláhová Simona Datum narození: 22.3.1964 Věk: 43 Znamení: Beran Rodinný stav: svobodná Zaměstnání: kadeřnice
Touží po snubním prstýnku…
Nová kadeřnice v ulici je živlem, který okamžitě opanuje celý prostor, v němž se právě nachází. Její energická povaha však vzbuzuje v ostatních lidech rozporuplné pocity - buď jim je okamžitě sympatická a ihned se spřátelí, anebo jí pro její přímočarost, prostořekost či poněkud netradiční způsoby chování nemohou přijít na jméno.
Přestože působí jako tvrďačka, která je se vším okamžitě hotová a během chvilky kohokoliv srovná do latě, skutečnost je trochu jiná. Pořádně zabrat jí totiž dávají vztahy. Je ve věku, kdy by se už měla starat o vlastní rodinu, ale ona stále nemůže najít toho pravého, s nímž by si ji založila. Chlapovi sice dokáže snést modré z nebe, jenže každý její přítel ji po čase stejně nakonec opustí. Jako magnet totiž přitahuje průšviháře a vyžírky, kteří ji jen využijí, když jsou v úzkých, a pak jdou zase o dům dál...
Jedno jí však nikdo neupře - její kadeřnické umění. Proto si ji vyhlédla i Ingrid, když sháněla k sobě do salonu náhradu za Davida. Simona si navíc dokáže své zákaznice také udržet, byť by se někdy mohlo zdát, že pravým důvodem jejich stálosti je především strach z rázné reakce této potrhlé kadeřnice v okamžiku, kdy by zjistila, že odešly ke konkurenci...

Petr Boháč

Boháč Petr

Chirurgové III.

1. března 2008 v 16:52 epizody
Hranice mezi životem a smrtí je velice křehká, stejně jako jsou křehké mezilidské vztahy.
Chirurgové
Dnes a denně se o tom přesvědčují mladí hrdinové seriálu Chirurgové, jehož třetí řadu uvede v neděli 10. února TV Prima. Opět se můžeme těšit na Meredith, Izzie, Dereka, Alexe, Cristinu a další, kteří se jako medici připravují na náročnou práci chirurgů v nemocnici Grace Hospital v Seattlu.
Naši hrdinové nejsou v nemocnici žádnými nováčky. Naučili se toho hodně nejen o chirurgické praxi, ale také sami o sobě. Stali se z nich přátelé. Společně se potýkají s mnoha osobními problémy. Nemají čas na své životní partnery, mnohdy zůstávají v nemocnici přes noc a to se pak domácí krize v podobě žárlivých drahých poloviček jen hrnou.
Medici z nemocnice Grace Hospital si nevybrali lehký život. Postupně poznávají, že svět není ani černý, ani bílý, ale má mnoho odstínů šedé. "Být chirurgem, to je náročné povolání se spoustou stresu. Diváci se díky tomu můžou těšit na nečekané a také vtipné zvraty," slibuje dramaturg TV Prima Martin Pomothy.
Seriál Chirurgové (v originálu Grey´s Anatomy) napsala Shonda Rhimesová. V hlavních rolích uvidíme Ellen Pompeovou (Meredith), Patricka Dempseyho (Derek), Sandru Ohovou (Cristina), Katherine Heiglovou (Izzie) a Justina Chamberse (Alex).

Kniha Chirurgové

1. března 2008 v 16:47 chirurgové
11.6. 2007 vyšla u nás knížka Chirurgové. Autoři jsou Chris Van Dusen a Stacy McKee. Knížka je psaná z pohledu barmana Joea, který má ze svého bara o všem přehled a z pohledu vrchní sestry Debbie, která má zase velkou zásobu drbů, navíc tihla dva jsou nejlepší kamarádi. Knížka obsahuje 1. a 2. sérii a jenom doufejme, že vyjdou i další díly. Na internetu a ve vybraných knihkupectvích stojí buď 219 Kč nebo 221 Kč a jinde 249 Kč. Knížku jsem si koupila a vřele jí všem doporučuji.

pár-Derek a Meredith

1. března 2008 v 16:44 chirurgové
DEREK A MEREDITH

pár-Denny a Izzie

1. března 2008 v 16:42 chirurgové
DENNY A IZZIE
Denny byl pacient, kterého přivezli do nemocnice, kvůli zhoršenému zdravonímu stavu. Měl nemocné srdce a čekal na transplantaci. Izzie se s ním sblížila, skoro každý den s ním chodila hrát scrable. Izzie se do něj po čase zamilovala a on do ní také. Pěčlivě se o něj starala a pořád ho ujišťovala, že své srdce dostane. Než k transplantaci došlo za Dennyho srdce pracovalo LVAD. Jednoho dne se měl konečně dočkat a získat srdce. Dáci byli dva bratři. jenomže jedne z bratrů zemřel a srdce toho druhého mělo připadnout jinému pacientovi. Jelikož Denny byl stabilní, ale na registru byl zapsán je 17 vteřin před prvním pacientem, rozhodla se Izzie od srdce pro Dennyho bojovat. Nelegálními způsoby zhoršila Dennyho zdravotní stav a on nakonec srdce dostal. Jenomže transplantované srdce přestalo bít a Denny umírá. Izzie je z toho zdrceaná a jen brečí. Po čase zjisttí, že Denny byl bohatý a odkázal jí spousta peněz. Z Izzie se stává milionářka.

Vyhrát bitvu, prohrát válku-1x03

1. března 2008 v 16:39 epizody
Vyhrát bitvu, prohrát válku
Hned po propuknutí závodu kol byla první oběť, byl jí muž,u kterého nastala mozková smrt. Izzie a Cristina se snaží najít jeho rodinu, aby souhlasili s dárcovstvím orgánů. George dostane na starost pacienta, kamaráda šéfa chirurgie, který potřebuje transplantaci jater. Nakonec mu jsou transplantována játra od oběti závodu. Mer se snaží vycházet s Georgem a Izz jako se svými spolubydlícími a vyhýbá se Derekovi.

První řez je nejhlubší-1x02

1. března 2008 v 16:39 epizody
První řez je nejhlubší
Na chirurgii je převezena dívka, kterou se pokusil někdo znásilnit. Naštěstí dívka byla silná, s násilníkem se prala a k znásilnění nedošlo, ale dívka utrpěla mnoho zranění. Při tom co se sním prala mu ukousla kus penisu. Den po náročné operaci se dívka nakonec probere. Na dětské oddělení viděla Meredith zmodrat dítě. Poslechla si ho a slyšela šelest, a tak poprosila Burka o pomoc. On dítě úspěšně operoval. Na chirurgii nakonec přijel násilník a vyhledal lék. pomoc.

První služba-1x01

1. března 2008 v 16:38 epizody
První služba
Seznamte se s Meredith Greyovou, dcerou slavné chirurgině Dr. Elis Greyové. Den před tím než nastoupí do práce se v baru seznámí s mužem, se kterým se vyspí a kvůli tomu přijde pozdě do práce. Z onoho muže se vyklube Dr. Derek Shepherd, šéf neurochirurgie v Seatle Grace, a tím i její šéf. Ona do Seatle Grace nastupuje na místo stážisty. Cristina Youngová, promovaná doktorka ze Stenfordu, se s Meredith skamarádí. Goerge O´Malley, působící spíše jako homosexuál, zmaří hned první operaci, kterou dělal, následkem toho mu říkají 007. Izzie Stevens je bývalá modelka, která si na medicínu vydělala focením ve spodním prádle.Bohužel první den dostane jen 20 vyšetření rektálně. Alex Karev byl k našim stážistů přesunut z jiného týmu, hned první den špatně rozpozná diagnózu u pacientky. Na stážisty dohlíží Miranda Baielyová, na první pohled ne moc laskavá, přezdívaná nacistka. První službu dostanou stážisti na starost Katie Braisovou, která má opakované záchvaty grand mal, a nikdo neví proč tak Dr. Shepherd požádá stážisty, aby zjistili co Katie je a motivací pro ně byla práce na Katieně případu a možnost se umýt.

Co je moc to je moc 2x02

1. března 2008 v 16:38 epizody
Co je moc , to je moc 2x02
Díl začíná úžasnou scénou v koupelně, kdy se Meredith vzpamatovává z předchozího "náročného" večera a povídá si s Cristinou. Rozebírají své vztahy s nemocničními chirurgy a každá se drží svého tématu.
Parta jede do nemocnice. U vchodu se potkají s Derekem, který se snaží Meredith přesvědčit, aby mu dala šanci. Ta pokračuje směr nemocnice. Začíná další pracovní den.
U tabule s rozpisem sálů a operací se potká Derek s Prestonem. Derekovi se nelíbí, že Preston přeložil jeho operaci. Chvíli se dohadují (Burke vítězí, argumentuje tím, že přivezou mrtvou, která souhlasila s darováním orgánů) a od výtahu je sledují stážisté.
Do nemocnice přivážejí oběti autonehody - čelní srážky. Prvním z nich je muž, do něhož auto narazilo. Dostane ho na starosti George a pomáhá mu Olivie. George vidí snažení jako zbytečné, ale Miranda Baileyová ho pořád nutí oživovat a vyzkoušet vše, i když v tom on nevidí smysl, a přemýšlet nad tím, proč to dělá. Olivie se snaží navázat kontakt, ale George na to nijak nereaguje. U pacienta nakonec prohlásí smrt.
V druhém autě, které srážku zavinili, seděla tříčlenná rodina, o kterou se stará trio Alex (osmnáctiletý syn), Izzie (otec) a Cristina (matka). Ta při vyšetření přijde na četné modřiny, které pocházejí od týrání. Otec má špatná játra, je na seznamu čekatelů, ale bez okamžité transplantace nepřežije. Burke chce operovat, Cristina se brání, že ho nemá cenu zachraňovat. Burke ji však přesvědčuje, že to není jejich věc, jejich účelem je zachraňovat životy.
Syn by byl vhodným dárcem, ale má stejné pocity jako Cristina, ví, že otec matku týrá a nechce se rozhodnout hned. Alex s ním o tom mluví a ukáže se, že má podobné zkušenosti. Syn nakonec souhlasí, ale za podmínek, že se s matkou odstěhují a ona řekne policii pravdu o té nehodě (předtím se snažila manžela bránit).

Nech to být - 2x08

1. března 2008 v 16:37 epizody
Když šel George do nemocnice, spadl vedle něho muž z pátého patra a jako zázrakem tento pád přežil. Zatím... Meredith a doktorka Baileyová pečují o starší pacientku, u níž při operaci zjistí rakovinu žlučníku. Jak asi tato žena s informací naloží?
Šéf chirurgie vyvodí z chování Baileyové, že chce odejít do jiné nemocnice. Baileyová mu však vysvětlí, že na tuto příležitost čekala celá léta, stejně jako na své těhotenství, ale průšvih je v tom, že přišlo oboje současně.
Cristina má schůzku s Burkem, který ji pozval na večeři. Rande se nevyvíjí nejlépe, ale když má jeden z hostů srdeční kolaps Burke i Cristina se dají okamžitě do práce. A je po romantice.
Za doktorem Shepherdem a doktorkou Shepherdovou přijeli přátelé, Weis se Savannah. Účelem není jen na návštěva, Savannah se totiž rozhodla podstoupit operaci, při níž jí budou odstraněny vaječníky s dělohou a posléze i prsa. Chce tak umocnit zatím jen 15procentní šanci, že se jí vyhne rakovina - lékaři u ní totiž zjistili genetické zatížení pro tuto chorobu...

Ať je o čem mluvit- 2x07

1. března 2008 v 16:37 epizody
Meredith těžce nese Shepherdovo rozhodnutí vrátit se k manželce a navíc si o ní povídá celá nemocnice. Cristina s Izzie vymyslí plán jak Meredith rozptýlit - hned po vizitě jí zavedou k pacientovi, kterého ukradly z psychiatrického oddělení. Je to pan Herman, který byl přijat na psychiatrii bez jakéhokoli pořádného vyšetření, jelikož přišel s tím, že je těhotný...
Meredith díky práci začíná stát zase pevně na nohou. Burke chce oznámit vztah s Cristinou šéfovi Webberovi, ale Cristina se bojí o svou kariéru a nechce vztah ještě zveřejňovat.

Ti co vědí - 2x06

1. března 2008 v 16:37 epizody
Stážisté mají po směně a sedí v baru u Joea. Meredith tu čeká na Shepherda, aby jí řekl, zda se rozhodl odejít od manželky. Meredith si krátí čas popíjením, než se ale verdikt dozví, je vyhlášena pohotovost - stala se vlaková nehoda. Meredith musí nejdřív vystřízlivět, Cristina je vybrána k operaci, při níž mají vrátit amputovanou nohu, ale ukáže se, že mají špatný "kus". Izzie pracuje s doktorkou Shepherdovou na poraněných těhotných ženách a neskrývá, že ji kvůli Meredith nesnáší. Největší úraz řeší celý tým lékařů. Tom s Bonnie, dva úplně cizí lidé, byli k sobě havárií vlaku "připoutáni na život a na smrt" a přežít může pravděpodobně jen jeden z nich...

Sem s bolestí - 2x05

1. března 2008 v 16:23 epizody
Meredith se rozchází s doktorem Shepherdem, protože Shepherd váhá s podepsáním rozvodových listin. Jeho váhavostí se cítí Meredith podvedena a využita. Cristina je po gynekologickém zákroku a přemýšlí o tom, co vlastně chce.
Izzie měla rande s Alexem, ale to probíhalo úplně jinak, než si představovala. Meredith se Sepherdem mají pacientku Annu Chueovou s nádorem v páteři, ale otecAnny nechce povolit operaci, dokud Anna nepodstoupí rituál k nalezení duše. Nechce akceptovat fakt, že pokud Anna nepodstoupí operaci okamžitě, další den už bude nevratně ochrnutá...